Instalacje fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne Warszawa i okolice

Instalacje fotowoltaiczne działają na zasadzie zjawiska fotowoltaicznego. Polega ono na produkowaniu energii elektrycznej poprzez powstanie sił elektromotorycznych w półprzewodniku. W wyniku siły elektromotorcyznej w ogniwach fotowoltaicznych energia słoneczna ulega zamianie na prąd stały. Inwerter solarny zmienia prąd stały który powstł w ogniwach fotowoltaicznych na prąd zmienny o parametrach odpowiadających parametrom sieci.

Instalacje fotowoltaiczne rodzaje

Podstawowy podział instalacji fotowoltaicznych dzieli je na instalacje fotowoltaiczne typy on-grid oraz instalacje fotowoltaiczne typu off-grid. Instalacje on-grid są połączone z publiczną siecią i pozwalają w sposób bezpośredni korzystać z powstałej w fotowoltaicznych panelach energii elektrycznej. Nadwyżki przesyła się poprzez dwukierunkowy licznik do publicznej sieci. W przypadku instalacji of-grid nie ma połączenia z siecią publiczną i wymagają stosowania akumulatorów w celu magazynowania nadwyżek.

Fotowoltaika dlaczego warto!

Część klientów zainteresowanych założeniem paneli fotowoltaicznych ma pewne wtpliwości, co do sensu ich montowania. Czy fotowoltaika się opłaca, czy w naszej szerokości geograficznej montaż paneli fotowoltaicznych jest uzasadniony z ekonomicznego punktu widzenia? Przede wszystkim nowoczesne panele fotowoltaiczne pozwalają na pozyskiwanie energii elektrycznej nawet podczas znacząco ograniczonego nasłonecznienia. Jednocześnie rosnące ceny prądu, długa żywotność paneli fotowoltaicznych oraz fakt, że są one praktycznie bezobsługowe rozwiewają wątpliwości. Jeśli uwzględnimy dotacje na panele fotowoltaiczne, to wszelkie wątpliwości powinny zostaś rozwiane.

Call Now Button